هدف از این تحقیق بررسی ارزش از دید مشتریان با فرمت docx در قالب 25 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 


فهرست مطالب
ارزش از ديد مشتريان
 معني لغوي و تعريف اصطلاحي ارزش    
 بررسي ابعاد ارزش از برخي ديدگاه‌هاي دانش بشري    
 نتايج تحقيقات «تريسي و يرسما» در مورد ارزش    
 سنجش و ارزيابي ارزش    
 ارزش از ديدگاه مشتري    
 گروه‌هاي ارزش    
 مدل‌هاي ارزش از ديد مشتري    
 مفهوم مديريت مبتني بر ارزش    
پيشينه تحقيق
 پيشينه تحقيق        
 تحقيقات داخلي        
 تحقيقاتي خارجي        
 مدل مفهومي تحقيق    

 

 


مفهوم ارزش از مفاهيم پيچيده با كاربرد بسيار و معاني متنوع است. براي مثال، اين واژه در فلسفه، حقوق، روان شناسي، علوم اقتصادي، سياست، جامعه شناسي و علم اخلاق، به معاني متفاوتي در نظر گرفته شده است. به علاوه، درون هر رشته نيز تعريف يكسان از آن وجود ندارد.

 

 


در تعريف لغوي ارزش مي‌توان گفت هر آنچه براي شخص يا گروه مفيد، خواستني يا تحسين كردني است. ارزش از بنيادي‌ترين عوامل در تبيين انديشه، عمل يا اعمال افراد  و همچنين شكل‌گيري حيات اجتماعي است. براي همين، ارزش‌ها معيارهايي هستند كه بر فرهنگ كلي و جامعه معنا مي‌دهند.

 

 


در رابطه با تعريف اصطلاحي، در فرهنگ فلسفي لالاند، مفهوم ارزش در ارتباط با اشياء كاركرد آنها و نسبت انسان با آن‌ها، در چهار بعد به كار رفته است: 1- تا چه حد مورد آرزو و علاقه‌ي فرد يا گروه است؛ 2- چه مقدار شايستگي توجه و علاقه‌مندي را دارد؛ 3- چه هدفي را برآورده مي‌سازد؛ 4- در يك گروه و زمان معين، چه مقدار ارزش مبادله‌اي دارد. در تعريف بالا، بعد اول به درجه تعلق ارزشي، بعد دوم به ارزش ذاتي، بعد سوم به ارزش كاركردي و بعد چهارم به ارزش مبادله‌اي ناظر است.