هدف از این تحقیق بررسی هوش سازمانی (OI) با فرمت docx در قالب 34 صفحه ورد بصورت کامل و جامع و با قابلیت ویرایش می باشد

 

 

 


فهرست مطالب
بخش اول  هوش سازمانی(OI)  
مقدمه 
چرا هوش سازمانی؟  
کاهش هزینه‌ها و افزایش درآمدها 
هوش سازماني به عنوان يك فرآيند  
فرآیند OI در سازمان‌ها و شرکت‌ها  
كاربست هوش سازماني در نظام آموزشي   
رهبری سازمانی و هوش سازمانی  
شیوه های رهبری سازمانی به طور خلاصه     
نتيجه گيری   
بخش سوم  پیشینه تحقیق   
مقدمه   
تحقیقات انجام شده در خارج کشور    
تحقیقات انجام شده در داخل کشور

 

 

 

در دنياي مدرن امروز نقش اطلاعات در تمامي زمينه ها اعم از اقتصادي ، سياسي ، اجتماعي ، فرهنگي و... بر هيچکس پوشيده نيست. با پيشرفتهاي سريعي که در عرصه فن آوري اطلاعات و سيستمهاي اطلاعاتي حاصل گشته است، آنچه بيش از پيش داراي اهميت مي گردد و به نوعي عنصر حياتي فرآيند محسوب مي شود اطلاعات است. اين اهميت تا آنجا گسترش مي يابد که بسياري از مردم ، موسسات و سازمان ها براي به دست آوردن و در اختيار داشتن اطلاعات با يکديگر به رقابت مي پردازند.

 

 

 

در برخي موارد اين رقابت تنگاتنگ ، سبب خريد و فروش اطلاعات بعضا به قيمتهاي گزاف مي شود. اينجاست که نقش واقعي و حياتي اطلاعات در دنياي امروز چهره خويش را مي نماياند. بي سبب نيست که عصر امروز را عصر اطلاعات و فن آوري اطلاعات مي نامند زيرا که بسياري از مردم معتقدند که در آينده اي نه چندان دور قدرت در دست کساني خواهد بود که به اطلاعات جامع تر ، مفيدتر و منظم تري دسترسي دارند و برخي نيز براين باورند که تمامي جنگ هاي آينده جنگ اطلاعات خواهد بود و قطع به يقين ادوات و لوازم مورد نياز در جنگ اطلاعات با آنچه امروزه به عنوان سلاح جنگي وجود دارد کاملاً متفاوت خواهدبود.

 

 

 

پس بايستي براي حضور موفق در اين عرصه ابزار مورد نياز را فراهم آورد. با توجه به گستردگي ، پراکندگي و حجم عظيم اطلاعات و از سوي ديگر ، زمان کوتاهي که فرد براي بهره برداري لازم از اطلاعات موجود در اختيار دارد نياز به ابزار ها ، روشها و محيطهاي مناسبي جهت استخراج ، پردازش و فن آوري سريع اطلاعات و در اختيار قرار دادن آنها در زمان مناسب ، احساس مي شود تا به اصطلاح، از داده ها و اطلاعات خام، اطلاعات مفيد و کارآمد حاصل شود .